Úvodná stránka Krúžok LEGO - robotika Overovanie metodík Používanie metodík

SciLab

Overovanie metodík

Geografia:

Žiaci vyhľadali všetky štáty patriace do Európskej únie, vymedzili, ktoré štáty  patria do Eurozóny. Svoje vedomosti využili na zostrojenie mapy Eurozóny, kde zaznamenali štáty, platiace eurom a štáty, mimo eurozóny. Oboznámili sa aj s tým , že na svete sú aj také štáty, ktoré vôbec nie sú  v Európe a predsa používajú ako menu euro.

Žiaci pracovali v skupinách.  Naučili sa charakterizovať obyvateľstvo Európy z hľadiska jazykovej štruktúry. Pomocou internetu vyhľadávali  jazykové rodiny a skupiny vyskytujúce sa v Európe v čo najväčšej miere.  Z výsledkov zhotovili mapu štátov Európy, cez portál www.mapchart.net, kde mali farebne odlíšené krajiny s jedným úradným jazykom a štáty s viacerými úradnými jazykmi.

Žiaci sa naučili čo je azimut - pochodový uhol. Učili sa určiť azimut v mape pomocou uhlomeru a pravítka a nakoniec  tieto vedomosti využili na orientáciu určenia svetových strán pomocou buzoly.

Chémia:

Žiaci pomocou vody, ľadu a laku na vlasy vyrábali v nádobe oblaky a dážď.