Akcie ŠKD 2018/19

Týždeň mobility

Európsky týždeň mobility.

Aj Školský klub detí v našej škole sa zapojil do Európskeho týždňa mobility. V rámci celého týždňa deti popoludnia trávili kreslením obrázkov dopravných prostriedkov, ktoré by mohli zlepšiť kvalitu ovzdušia.

Medzi rôzne možnosti mobility patrí aj nemotorizovaná doprava ako sú bicykle a kolobežky, a preto sme v našom ŠKD zorganizovali aj preteky týmito dopravnými prostriedkami. Najskôr sme si s deťmi zopakovali dopravné značky, rôzne dopravné situácie a naši štvrtáci nám pripravili trať plnú nástrah. Deti si mohli vyskúšať jazdu zručnosti i jazdu na rýchlosť. Nezabudli pritom na bezpečnostné opatrenia ako sú prilby, či chrániče.

Deti si po vydarenej akcii uvedomili, že sa nemusia všade presúvať autami, ale je vhodné využívať hromadné dopravné prostriedky alebo nemotorizovanú dopravu.