Akcie ŠKD 2023/24

Futbalový turnaj v ŠKD

27. septembra sa na našej škole odohral turnaj v minifutbale. Turnaja sa zúčastnili žiaci druhého ročníka, ktorí postavili svoje družstvo proti tretiakom. Futbal si zahralo spolu 24 detí, 12 detí z druhého ročníka a 12 detí z tretieho ročníka. V oboch družstvách sa objavili aj dievčatá, ktoré mali chuť si zahrať, veď sa bojovalo o putovný pohár, zlatú či striebornú medailu. Atmosféra na ihrisku bola skvelá, deti ktoré nehrali ostali povzbudzovať, druháčky boli dokonca skoro naozajstné roztlieskavačky.  Tento turnaj prináša každoročne  nie len víťazstvá, ale aj emócie, radosť z hry  i nové priateľstvá.  Zapojené deti hrali celý zápas fair-play a tešili sa z aktívneho pohybu. A čo sa týka výsledkov? Tretiaci mali tentoraz viac šťastia. Zvíťazili nad druhákmi 4:0. Svoje strely na bránu premenil Elias Ďurčo z 3.B triedy, ktorý posilnil svoj tím o 4 góly. Druháci si s hrdosťou odniesli domov strieborné medaily. Hráči oboch ročníkov si podali ruky so súpermi a popriali si, nech sa im naďalej v športe darí.  Na záver môžem povedať,  že sa nám táto akcia naozaj vydarila.

Bronišová  J.